Haland obojio Mančester u plavo

Mančester je obojen u nebeskoplavo. Siti je u derbiju pobijedio Junajted, a prvi figura poslednjeg meča 10. kola Premijer lige bio je Erling Haland. Norvežanin je učestovao kod sva tri gola na utakmici (3:0), upisavši dva pogotka i asistenciju.

Dominaciju u prvom poluvremenu Građani su naplatili golom Erlinga Halanda sa bijele tačke u 26. minutu, nakon što je Rasmus Hojlund nepromišljeno povukao Rodrija u kaznenom prostoru u momentu kada je lopta bila daleko od njih.

Interesantno, bio je to prvi penal suđen u korist Sitija na Old Trafordu od kad postoji Premijer liga, tačnije tek u 27. utakmici.

Hojlund je propustio i zicer za svoj tim kada je otišao previše u stranu i izgubio korak pred Edersonom. Pokušao je dobro i Skot Mektomini, ali je brazilski golman opet odlično intervenisao.

Na drugoj strani Onana je u finišu prvog poluvremena odbranio udarac glavom Halanda, koji je već bio viđen u golu.

Iz slične situacije u 49. minutu norveški napadač je ipak pogodio i udvostručio prednost svog tima.

Snažni napadač oborio je rekord kao fudbaler kome je trebalo najmanje utakmica da stigne 20 golova u gostima.

Norvežanin je to postigao u 23. meču u Premijer ligi.

Haland je u 71. minutu mogao do het-trika. Izbacio ga je Džek Griliš pred Onanu, htio je Norvežanin da ga lobuje, ali je golman Junajteda ponovo refleksno odbranio.

Haland je u 80. minutu upisao i asistenciju, pošto mu je lopta pala u noge nakon udarca Rodrija i odbrane Onane. On je nesebično poslao loptu na gol liniju, gdje Filu Fodenu nije bilo teško da se upiše u strijelce.

Šanse za Junajted su u drugom poluvremenu imali Bruno Fernandeš i Markus Rašford. Udarac Portugalca sa distance odbranio je Ederson, dok je Rašford nakon što se dobro ubacio iza leđa odbrane protivnika šutirao pored stative.