Parni valjak preko Zvezde, Budućnost sama na vrhu ABA lige

Košarkaši Budućnosti su sami na vrhu tabele i jedina su neporažena ekipa nakon 5. kola ABA lige. U poslednjem meču pete runde, Partizan je drugi put u četiri dana, nakon evroligaškog meča, savladao Crvenu zvezdu rezultatom 98:87 (17:25, 30:11, 25:27, 26:24)

Oba kluba su nastupila nekompletna. Crno-bijeli su uspjeli da velikom borbenošću, jakom odbranom i naravno podrškom sa tribina Beogradske arene nadomjeste odsustvo kapitena Kevina Pantera i Mateuša Ponitke. U ekipi sa Malog Kalemegdana se osjetilo odsustvo Nemanje Nedović, Branka Lazića i Adama Hange.

Nomilani gosti su bolje ušli u meč, poveli 11:4. Frenk Kaminski i Danilo Anđušić su na kratko pokrenuli Parni valjak (11:11), da bi dobrim rolama Džoel Bolomboj, kao i Šabaz Nejpir, Miloš Teodosić i Rokas Gedraitis šutevima van linije 6,75 metara ponovo odveli crveno-bijele na dvocifrenu razliku (21:11).

Druga četvrtina je međutim protekla u dominaciji ekipe Željka Obradovića. Stegli su aktuelni šampioni odbranu, tim Janisa Sferopulosa je prvi koš iz igre u drugom kvartalu postigao tek u 6. minutu, kada je pogodio Luka Mitrović.

Na drugoj strani su mrežicu rešetali Anđušić, Kaminski, Zek Ledej i Pi Džej Doužer koji je donio prvu dvocifenu prednost domaćima, ujedno postavivši rezultat prvih 20 minuta igre – 47:36.

Avramović i Anđušić su na startu drugog poluvremena nastavili sa dalekometnom paljbom pa je u 22. minutu Partizan imao prvi put plus 17 (56:39), nakon polaganja Ognjena Jaramaza u 26. minutu i 19 poena prednosti (66:47).

Pri rezultatu 68:49, Nejpir je odlučio da uzme stvari u svoje ruke i sa sedam poena, uz pomoć Mitrovića spustio zaostatak svog tima na 60:68.

Teodosić je odmah na startu odlučujućeg perioda smanjio prednost nekadašnjeg šampiona Evrope na 72:66.

Minus šest je bio upravo i najmanji minus koji je Crvena zvezda imala do kraja utakmice. Nejpir i Jago su pokušavali da dodatno priđu, ali su Avramović i Kaminski imali odgovor.

Pobjednike je predvodio Kaminski sa 22 poena. Dvocifreni su bili još Avramović sa 15, Ledej sa 13, Doužer sa 12, te Anđušić sa 11 poena.

Najefikasniji akter utakmice bio je Nejpir sa 23 poena. Od ostalih košarkaša Zvezde istakli su se Gedraitis sa 13, Mitrović sa 12, Teodosić i Bolomboj sa po 10 poena.