Pomračenje u trećoj četvrtini, Budućnost još uvijek bez pobjede u gostima

Košarkaši Budućnosti poraženi su petom kolu Evrokupa od ekipe Burga 78:73. Za lidera ABA lige ovo je treći poraz u ovom evropskom takmičenju, a imaju i dva trijumfa.

Utisak je da su Plavi ponovo bili jako blizu pobjede, ali da ih je nekoliko loših minuta skupo koštalo.

Plavi su vodili tokom cijelog prvog poluvremena. U jednom momentu prve četvrtine bilo je i +8 (21:13). Ipak, domaćin je serijom 7:0 već u prvom dijelu druge dionice prišao na poen zaostatka. Nije to previše poremetilo Budućnost. Uzvratili su izabranici Petra Mijovića istom mjerom. Prednost šampiona Crne Gore konstantno se kretala od jednog do osam poena viška.

Ipak, treća četvrtina bila je kobna. Serijom 15:0 Burg je potpuno preokrenuo situaciju na parketu. Vođstvo domaćih išlo je i na +9 (59:50).

Budućnost je konstantno jurila prednost domaćina, u nekoliko navrata Plavi su bili na posjed zaostatka, ali nisu uspjeli da se vrate u potpunosti i dođu do prve pobjede u gostima u ovoj sezoni Evrokupa.

Najbolji u timu Budućnosti bio je Brendon Pol sa 16 poena. Dvocifreni su bili Marvin Džons i Džakori Vilijams sa po 10 poena.

Kod Burga istakao se Zakari Risašer sa 21 poenom.

Naredni meč Budućnost igra u nedjelju kada gostuju Crvenoj zvezdi u ABA ligi.