Teodosić i Jago pokrenuli Zvezdu

Košarkaši Crvene zvezde savladali su minhenski Bajern u šestoj rundi Evrolige rezultatom 74:68.

Crveno-bijeli su uspjeli da prekinu neugodan niz od četiri vezana poraza u elitnom takmičenju i upišu drugu pobjedu.

Daleko od toga da je sve išlo glatko za ekipu Janisa Sferopulosa na ovom meču. Mučili su se velikim dijelom meča. Bavarci su bolje otvorili meč i poslije 10 minuta imali vođstvo od 19:12.

Uspjela je Zvezda do poluvremena da smanji zaostatak i priđe na 35:33.

Početak drugog dijela bio je očajan za Zvezdu. Bajern je serijom 17:5 otišao na maksimalnih +14 (52:38). Uslijedio je tajmaut Sferopulosa, poslije kojeg su Beograđani počeli da tope zaostatak gostiju prije svega zahvaljujući Milošu Teodosiću.

U posljednjoj dionici preuzeli su vođstvo, ali se bez obzira ušlo u neizvjesnu završnicu. Ključni momenat meča je trojka Brazilca Jaga dos Santosa na nešto manje od 20 sekundi do kraja kojom je Zvezda otišla na 72:68 i tako “zaključala” trijumf.

Najbolji kod Zvezde bio je Miloš Teodosić sa 16 poena i 11 asistencija. Dvocifreni sa 11 poena bili su Luka Mitrović i Šabaz Nejpir. Crnogorski reprezentativac, Marko Simonović, za šest minuta na parketu upisao je dva skoka, bez poena.

U ekipi Bajerna Karsen Edvards je upisao 16 poena.