Grikspor ozbiljno namučio Đokovića

Novak Đoković savladao je Talona Grikspora u trećem kolu Mastersa u Parizu, ali teže od očekivanog. Bilo je 2:1 za najboljeg tenisera svijeta – 4:6, 7:6, 6:4.

Meč je dobro počeo za prvog reketa svijeta. Odmah je napravio brejk i poveo sa 3:0. Išlo je sve glatko, ali onda dva brejka Grikspora u najgore vrijeme za Novaka i osvajanje seta.

Mučio se Đoković, posebno na drugom servisu. Možda i ključan gem za ishod meča bio je deveti u drugom setu. Pri rezultatu 4:4 na Novakov servis Grikspor je imao dvije vezane brejk lopte. Ipak, spasio ih je Đoković, a potom u taj-brejku rutinski došao do poravnanja.

U petom gemu trećeg seta došao je do brejka i činilo se da srpski teniser ide ka laganoj pobjedi. Međutim, Grikspor se nije predavao. Uspio je da, dva gema kasnije, vrati brejk i izjednači na 4:4. Od toga momenta Holanđanin nije osvojio ni poen.

Novak je odmah uzvratio ribrejkom i potom rutinski odservirao za meč.

U četvrtfinalu ga čeka pobjednik duela Holger Rune Danijel Altmajer.