Vučević nedovoljan za trijumf, Boston je lider istoka

Nikola Vučević odigrao je dobar meču porazu Čikaga od Orlanda 96:94. Bulsi su bili na korak od produžetka nakon trojke Zaka Lavina, ali je Paolo Bankero ugasio nade potokom na jednu sekundu prije kraja meča.

Bankero je tako donio šesti trijumf Mađioničarima ove sezone. Naš Vučević ubacio je 17 poena, dok mu je jedan skok nedostajao za dabl-dabl.

Košarkaši Bostona pobedili su Filadelfiju rezultatom 117:107, dok je ekipa Dalasa slavila protiv Vašingtona rezultatom 130:117.

Tokom prvog dijela druge četvrtine Filadelfiji nije polazilo za rukom ni na jednom kraju terena, pa su Seventisiksersi tonuli u deficit.

Nastavak je obilježio mali broj koševa, što je prijalo Bosotnu, a u poslednjih 12 minuta ušli su sa prednošću.

Tokom poslednje dionice, Boston su predvodili Tejtum i Vajt. Izgledalo je da Filadelfija nema snage da se ponovo vrati u meč, pa su Seltiksi mirno priveli utakmicu kraju rezultatom 117:107.