Ljubljana je noćna mora Partizana

Košarkaši Cedevita Olimpije savladali su Partizan u osmom kolu regionalne ABA lige, 95:91. Za aktuelnog šampiona regionalnog takmičenja ovo je treći poraz u ovoj sezoni.

Ovo je šesta uzastopna pobjeda slovenačke ekipe nad crno-bijelima u Ljubljani.

Bolje je tim Željka Obradovića otvorio meč, poveo sa sedam razlike (24:17), a poslije prvih 10 minuta igre bilo je 27:22. Bolje je Partizan otvorio i drugu dionicu, otišao na +9, ali je serijom od tri trojke domaćin uspio da se vrati u meč.

Poslije toga gledali smo egal meč, a na poluvremenu je bilo 51:50 za Cedevita Olimpiju.

Priča iz druge polovine druge četvrtine nastavila se i u trećoj dionici. Ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a niko nije imao više od tri poena prednosti. Tokom posljednjeg perioda meča domaćin je konstantno vodio, a Partizan je samo u dva navrata uspio da izjednači. Međutim, Cedevita Olimpija je privela meč kraju i ponovo pobijedila crno-bijele.

Najbolji u pobjedničkom timu bio je Jaka Blažič sa 29 poena i šest skokova. Pratio ga je Klemen Prepelič sa dabl-dablom – 18 poena i 11 asistencija. Šon Džons je bio dvocifren sa 17 poena, dok je 12 dodao Stjuart.

Kod Partizana Frenk Kaminski dodao je 20 poena, a pratio ga je sa 17 Zek LeDej.