Liga konferencije: Čukarički poklekao u nadoknadi, Nordsjeland demolirao Fener

Zaključeno je i peto kolo grupne faze Lige konferencije. Jedan od najuzbudljivijih mečeva viđen je u Leskovcu gdje je Ferencvaroš savladao Čukarički 2:1.

Već u 11. minutu preko Luke Adžića srpska ekipa došla je do prednosti. Kako je vrijeme odmicalo činilo se da će Čukarički konačno doći do prvih bodova u Evropi, ali posljednji minuti meča bili su kobni.

Ferencvaroš, koji sa klupe predvodi Dejan Stanković, izjednačio je u 83. minutu preko Zakarijasena. Potpuni preokret došao je u osmom minutu nadoknade kada je pogodio bivši napadač Crvene zvezde, Aleksandar Pešić.

Najveće iznenađenje večeri priredio je Nordsjeland koji je na svom terenu demolirao Fenerbahče – 6:1.

Krenuli su Danci jako u meč i preko Heja i Svensona u 21. i 25. minutu došao do 2:0. Do poluvremena Fener je uspio da se vrati golom Bačuaija u 44. minutu.

Međutim, drugi dio igre bio je košmaran za turski tim. Benjamin Nigren je upisao het-trik, a još jedan pogodak je dodao i Rasmusen.