Raketa i slalom dovoljni za trijumf u derbiju

Derbi meč 14. kola italijanske Serije A između Napolija i Intera završen je ubjedljivim trijumfom gostiju, 3:0.

Činilo se od starta da su gosti iz Milana igrali taman koliko im je trebalo za trijumf. Već u 13. minutu je Markus Tiram tresao mrežu ali je njegov gol nakon komunikacije sa VAR sobom poništen zbog ofsajda.

Na prvo vođstvo čekalo se do samog finiša prvog poluvremena kada je raketu ispalio Hakan Čalhanoglu i doveo Inter u vođstvo.

Pokušali su u nastavku domaći da se vrate u meč, a jednu od boljih prilika imao je Hviča Kvarakšelija, ali je njegov udarac odbranio Jan Somer.

Nakon toga, gosti su krenuli naprijed, što se isplatilo u 62. minutu kada je nakon ubačene lopte Lautara Martineza, Nikolo Barela napravio slalom u kaznenom prostoru i pogodio za 2:0.

U nokdaunu je bio Napoli, a na spavanje ih je poslao igrač kojem je poništen gol na startu meča. Rezervista Huan Kvadrado pronašao je Francuza, a ovaj rutinski smjestio loptu u mrežu za konačnih 3:0 i trijumf neroazura.