VIDEO Duškova Baskonija ne staje

Duško Ivanović je preporodio Baskoniju odmah po povratku u Fernando Buesa areni, a serija pobjeda od kada je crnogorski stručnjak ponovo tu nastavljena je večeras. Španski predstavnik je u veoma zanimljivom meču savladao Fenerbahče u 12. kolu Evrolige – 80:79.

Heroj je bio Markus Hauard koji je pogodio trojku na sedam sekundi prije kraja, promašio je dodatno slobodno bacanje, dok je šut za pobjedu na drugoj strani promašio Marko Gudurić. Od dolaska Ivanovića Baskonija ima učinak od pet pobjeda i jednog poraza u najjačem evropskom takmičenju.

Loše je Baskonija ušla u meč, Fener je početkom druge četvrtine imao 31:16, ali je nevjerovatnom serijom 22:6 domaćin uspio da stigne do preokreta do poluvremena – 38:37. U nastavku je bilo veoma zanimljivo, u samom finišu Baskonija je imala +4, ali je Fener uspio da se potpuno vrati u meč na krilima Gudurića.

Međutim, Hauard je dalekometnim hicem obezbijedio novi trijumf. Upravo je Amerikanac sa 28 poena bio najefikasniji u redovima Baskonije, Majk Kotsar je dodao 15 uz deset skokova, Vanja Marinković 13, a Kodi Miler Mekintajer 11.

Najbolji na drugoj strani bio je Najdžel Hejs Dejvis sa 19 poena, Gudurić je postigao 14, a Džonatan Motli 11.