Gati donio Juveu pobjedu u derbiju

Strijelac jedinog gola u duelu sa Lobotkom iz Napolija (Foto: Jonathan Moscrop/Sportimage/PIXSELL)

Na premijeri 15. kola italijanske Serije A igran je derbi – Juventus je savladao Napoli 1:0 pogotkom Federika Gatija u 51. minutu utakmice na Alijanc stadionu.

Mateo Politano je u 9. minutu sa distance pogodio spoljni dio stative.

Kolosalnu šansu momci sa juga su propustili u 28. minutu. Sjevnula je kontra, Viktor Osimen je sa boka loptu poslao u sredinu, gdje je Hviča Kvaračkelja bio sam, ali nije baš najbolje primio loptu, Vojčeh Ščešnji je izletio, a Gruzin šutirao preko gola.

Desetak minuta kasnije nakon centaršuta popularnog Kvaradone, Bremer je glavom napucao svog saigrača Gatija, lopta se odbila do usamljenog Đovanija Di Lorenca, kome je zicer “skinuo” Ščešnji.

Zebre su mogle do gola u prvom poluvremenu u 19. minutu, kad je Federiko Kjeza uposlio Dušana Vlahovića na 12 metara od gola. Srpski napadač se namješao duže nego što je trebalo, nakon bloka se lopta odbila do Prestona Mekenija, koji je pokušao makazicama da pogodi metu. Bilo je to pretenciozno.

Trenutak odluke desio se u 51. minutu. Andrea Kambijaso je centirao sa lijeve strane, Gati bio najviši u skoku i pogodio u drugom meču zaredom za, ispostaviće se, trijumf Stare dame.

Napoli je tako prvi put nakon više od sedam godina izgubio tri meča zaredom. Poslednji put su Napolitanci vezali tri poraza u oktobru 2016, kada je na klupi sjedio Mauricio Sari.