Nervozna Roma ispustila pobjedu

U jako bitnom meču 15. kola Serije A fudbaleri Rome i Fiorentine podijelili su bodove – 1:1.

Vučica je na najbolji mogući način otvorila meč. Poslije lijepe akcije u petom minutu, Dibala je spoljnim dijelom stopala centrirao, a na pravom mjestu bio je Romelu Lukaku. Belgijanskom napadaču ovo je sedmi gol u sezoni.

Ipak, od tog momenta redom su krenule glavobolje za Murinja. Prvo se Dibala povrijedio u 25. minutu te ga je zamijenio Azmun.

Potom je u 64. minutu Zalevski isključen zbog drugog žutog kartona, a kao kulminacija loših dešavanja za Romu stigao je izjednačujući pogodak Fiorentine u 66. minutu koji je postigao Martinez Kvarta.

Nije tu bio kraj problema za rimski klub. U 87. minutu Lukaku je zaradio direktan crveni karton poslije nesmotrenog starta.

Ovom remiju se možda najviše raduje Bolonja koja je ostala na diobi četvrtog mjesta sa identičnim brojem bodova kao Roma.

Frozinone – Torino 0:0

Monca – Đenova 1:0