I kombinovani Siti je prejak za Zvezdu

Dobro je promiješao karte Pep Gvardiola, izveo je na teren Marakane praktično drugi tim, ali i u njemu su bili igrači protiv kojih Crvena zvezda, pored sve želje, nije mogao ništa osim poraza. Mančester siti savladao je crveno-bijele u posljednjem kolu grupe G Lige šampiona – 3:2.

Brzanci Majka Hamilton i Oskar Bob su se poigrali sa odbranom Beograđana kod golova i pogurali aktuelnog šampiona Evrope do rekorda. Siti je postao prvi engleski klub koji je vezao osam pobjeda u najjačem evropskom takmičenju.

Poveo je Siti u 19. minutu kada je Hamilton pocijepao mrežu domaćina i postao peti najmlađi Englez koji je postigao gol na debiju u Ligi šampiona (20 godina i 30 dana).

U 62. minutu Bob je prilično lako pretrčao čuvare i lijepo plasirao, a nadu da može do pozitivnog rezultata Zvezdi je dao In Bom Hvang. Gostovanje u prijestonici Srbije pamtiće i Kelvin Filips koji je postigao prvi gol za Mančester siti u svim takmičenjima.

Zanimljiva poruka navijača Crvene zvezde (Foto: David Damnjanović/DeFodi Images/Pixsell)

Posljednju nadu šampionu Srbije dao je Aleksandar Katai koji je pogodio glavom u 91. minutu, ali to je bilo sve. Završio je siti grupnu fazu sa perfektnim učinkom.

U drugom meču iste grupe, koji takođe nije imao rezultatski značaj, Lajpcig je srušio Jang Bojs – 2:1. Sve vrijedno pomena desilo se u prvih osam minuta drugog poluvremena. Benjamin Šeško je donio domaćinu vođstvo u 51. minutu, Ebrima Koli dva minuta kasnije je izjednačio (postao prvi igrač iz Gambije koji je postigao gol u Ligi šampiona), dok je novo vođstvo, a ispostaviće se i pobjedu, Lajpcigu donio Emil Forsberg u 56.