Arsenal odolio na Enfildu, ostaje lider

Nisu došli do pobjede, ali će fudbaleri Arsenala zasigurno biti zadovoljni remijem na Enfildu, 1:1, s obzirom da na tom stadionu Tobdžije ne znaju za trijumf od 2012. godine. Pritom ostaće lideri i poslije možda najtežeg gostovanja u Premijer ligi.

Liverpul ima za čim da žali s obzirom da su eventualnom pobjedom mogli nazad na vrh.

Hrabro je u meč ušla četa Mikela Artete i to im se jako brzo isplatilo. Martin Odegard je perfektnim centaršutem iz slobodnog udarca pronašao Gabrijela koji je matirao Alison za vođstvo Arsenala.

Od tog momenta kreće jak pritisak Liverpula, a isplatio se u 29. minutu. Mo Salah je ostao u situaciji koju najviše voli – “jedan na jedan” sa protivnikom. Ovoga puta “žrtva” je bio Zinčenko kojeg je Egipćanin lako prošao i potom preciznim udarcem zatresao mrežu Raje.

Očekivalo se da će biti još vatre i golova, ali u drugom poluvremenu su mreže mirovale iako su Redsi dva puta pogađali okvir gola.

Vest Hem – Mančester junajted 2:0