Vukovi demolirali Brentford, Čelsi konačno slavio, Siti se kockao

Večeras je nastavljeno 19. kolo engleske Premijer lige. U terminu od 20.30 časova odigrana su dva meča.

Vulvsi su lako nadigrali Brentford u gostima – 4:1. Pitanje pobjednika bilo je riješeno praktično već u prvom poluvremenu. Golovima Marija Lemine i Hvanga u 13. odnosno 14. minutu Vukovi su brzo stigli do vođstva od 2:0. Brentford je smanjio na 2:1 preko Joana Vise, ali je već do poluvremena Hvang ponovo zatresao mrežu Pčela i povisio na 3:1. Konačan rezultat u 79. minutu postavio je Žan-Rikner Belegard.

U isto vrijeme počeo je i susret Čelsija i Kristal Palasa, a slavili su Plavci rezultatom 2:1. Poslije samo 13 minuta igre Mihajlo Mudrik je donio prednost timu Maurisija Poketina, ali je Mihael Olise u prvom minutu nadoknade prvog dijela igre poravnao rezultat na 1:1. Izgledalo je kao da Čelsi klizi ka još jednom kiksu, ali je noć navijačima londonskog kluba spasao Noni Madueke koji je bio precizan u 89. minutu sa bijele tačke.

Posljednju utakmicu večeri od 21.15 časova odigrali su Everton i Mančester siti na Gudisonu. Aktuelni prvak Engleske i Evrope slavio je sa 3:1, ali daleko od toga da je Pepov tim rutinski došao do ovog trijumfa.

Rodri se poigravao u svom kaznenom prostoru u 29. minutu, praktično odložio loptu Dvajtu Meknilu koji je asistirao Džeku Herisonu za vođstvo Karamela i veliko slavlje na stadionu u Liverpulu.

Građane je tek u 53. minutu u život vratio Fil Foden fantastičnim udarcem sa distance. Potpuni preokret donio je u 64. minutu Hulijan Alvarez sa penala. Prethodno je poslije šuta Nejtena Akea rukom u svom šesnaestercu igrao Amadu Onana. Veliki kiks golmana Evertona, Džordana Pikforda, u 86. minutu iskoristio je Bernardo Silva i postavio konačnih 3:1.