LIGA KONFERENCIJA

Kopljanici preživjeli Norvešku

Trenutak kada je Tejlor odveo Ajaks dalje (Foto: Pro Shots Photo Agency/SIPA USA/PIXSELL)

Ajaks igra jednu od najgorih sezona u istoriji kluba i Liga konferencija je jedina šansa za Kopljanike da poprave utisak. U prvom meču sa Bodo Glimtom na Johan Krojf areni, Amsterdamersi su se se izvukli sa dva pogotka u nadoknadi vremena (2:2), a slično je bilo u Norveškoj.

Četvorostruki prvak Evrope slavio je sa 2:1 nakon 120 minuta fudbala i prošao u osminu finala.

Poveli su gosti u 34. minutu, kada je na asistenciju Brajana Brobija, Stiven Berghajs sa 12 metara zakucao loptu pod prečku.

Posao Ajaksu je otežao Josip Šutalo kada je u 48. minutu kao poslednji igrač odbrane startovao na protivnika i zaradio direktan crveni karton.

Bode Glimt je brojčanu prednost imao samo 18 minuta pošto je Albert Grenbak zaradio drugi žuti karton.

Domaći su ipak anulirali prednost Kopljanika u 83. minutu kada je Patrik Berg sa preko 20 metara pogodio donji lijevi ugao gola.

Otišlo se u produžetke, gdje je Ajaksu osminu finala donio Kenet Tejlor u 114. minutu. pogotkom iskosa sa oko 15 metara, koji umnogome ide na dušu i golmanu norveškog tima, Kjetilu Haugu.