LIGA KONFERENCIJA

Jovetić milimetar daleko od gola – Olimpijakos eliminisao Mađare

Jovetić umalo strijelac, FOTO: IMAGO/Joshua Smith/IMAGOSPORT/Pixsell

U 84. minutu utakmice u Budimpešti Stevan Jovetić odapeo je strijelu ka golu domaćina, ali je vrhunski golman Fradija i standardna “jedinica” reprezentacije Mađarske, Deneš Dibus zaustavio pokušaj crnogorskog kapitena i vrhovima prstiju izbacio loptu u korner.

Sve u svemu, taj momenat nije bio presudan, jer je Ajub El Kabi u finišu prvog poluvremena sa bijele tačke donio prednost Olimpijakosu koji je na taj način sa ukupnih 2:0 savladao ekipu Ferencvaroša i plasirao se u osminu finala Lige Konferencija. Za mađarski sastav trenera Dejana Stankovića kraj evropskih putešestvija…

Jovetić je šansu na Grupama areni dobio u 79. minutu upravo umjesto strijelca jedinog pogotka El Kabija.

Veliki rezultat ostvario je Rojan Union Sen Žiloa! Klub iz Belgije je u Frankfurtu pobijedio i eliminisao ekipu Ajntrahta – bilo je 2:1.

Norveški Molde je u Poljskoj pregazio Legiju 3:0, a austrijski Šturm poslije Graca, pobijedio tim Slovana i u Bratislavi – 0:1