HET-TRIK DIBALE

Sjaj Dijamanta oslijepio Bikove

Fudbaleri Rome savladali su Torino rezultatom 3:2 (1:1) u pretposlednjem meču 26. kola Serije A. Na Olimpiku je večeras zasijao argentinski dijamant, Paulo Dibala. Fantazista rimskog tima je postigao sva tri gola domaćih.

Vučica je povela u 42. minutu pogotkom Dibale sa bijele tačke. Prethodno je Saba Sazonov na samoj ivici svog kaznenog prostora oborio Sardara Azmuna.

Radost domaćih navijača trajala je samo dva minuta, pošto je na centaršut Raula Belanove, Duvan Zapata odlično trznuo glavom i izjednačio rezultat.

Najljepši momenat na utakmici viđen je u 58. minutu, kada je Dibala projektilom sa preko 30 metara matirao Vanju Milinković-Savića.

Popularni La Hoja je het-trik kompletirao u 69. minutu, na asistenciju Romelua Lukakua.

Argentinac je u osam od prethodnih 10 godina bio uključen u najmanje 15 golova po sezoni, po čemu je u Ligama Petice lošiji jedino od zemljaka Lionela Mesija. La Pulga je u devet sezona imao takav učinak.

Neizvjesnost je vratio Din Hajsen autogolom u 89. minutu, nakon šuta Samjuela Rićija, ali Bikovi nisu mogli do boda.