CFL/24. KOLO

Dečić sa mukom do velikih bodova

Aktuelni lider šampionata ekipa Dečića mučila se na Starom aerodromu protiv fenjeraša Rudara, da bi otpor protivnika bio slomljen tek u posljednjih 20 minuta, pa su tri boda odnijeta u Tuzima, a krajnji rezultat bio je 3:1.

Sve zanimljivo na meču desilo se kada je otkucalo 70 minuta na semaforu. Vrijedno pomena ranije bio je poništeni gol Ognjena Stijepovića koji se našao u nedozvoljenoj poziciji.

Dečić je otključao bravu gostiju iz penala tek u 71. minutu kada je siguran bio Oliver Šarkić. Međutim, gosti su samo tri minuta kasnije, takođe sa bijele tačke, došli do egala. Precizan je bio Miloš Zečević.

Da je Dečić pogodio sa pojačanjima, dokazalo se u 79. kada je nakon centaršuta raspoloženi Bojan Matić nadvisio protivničku defanzivu i ponovo doveo Tuzane u vođstvo.

Dečić je tada preuzeo inicijativu, a igrač kojem je ranije poništen pogodak, Stijepović, odlučio se na solo prodor, odlično šutirao iskosa i zatresao mrežu u regularnim uslovima za velika, ali i teško osvojena tri boda.

Dečić u narednom kolu gostuje Jezeru, a Rudar će kod kuće dočekati Mornar.

Petrovac – Sutjeska 1:2 (1:1)