REGIONALNA A1 LIGA

Primorac preživio dramu i potopio Vukove

Vaterpolisti Primorca poslije velike borbe savladali su ekipu Vukova sa Novog Beograda u drugom kolu razigravanja od prvog do četvrtog mjesta. Kotorani su slavili rezultatom 11:10 (1:2, 4:3, 2:3, 4:2).

Poveli su golom Nikole Markovića iz peterca u drugom minutu. Ipak, to je bio jedini gol Primorca u prvoj četvrtini do čijeg kraja su Vukovi preokrenuli rezultat na 2:1.

U drugoj četvrtini igralo se gol za gol da bi prvo poluvrijeme bilo završeno u potpunom egalu – 5:5.

Na dva minuta do kraja treće dionice Vukovi su išli na dva gola viška (8:6) što je do tog momenta bila najveća razlika koju su napravili. Dramatična posljednja četvrtina dobila je ovu utakmicu za Primorac. Kotorani su se u samom finišu bolje snašli od Vukova i posljednji period meča dobili rezultatom 4:2.

Najefikasniji kod Kotorana bio je Marko Mršić sa tri gola, dok je dva dodao Nikola Marković. Po jednom su mrežu Vukova tresli Draško Brguljan, Tim Perov, Anatoli Evdokušin, Nemanja Vico, Đorđije Stanojević i Srđan Janović.

Sa druge strane Novobeograđane je predvodio Viktor Urošević sa četiri pogotka dok je tri dodao Petar Smiljević.