DRUGA LIGA/23. KOLO

Vodeći dvojac u nadoknadi ostao bez pobjeda, Peličić pogodio iz kornera, Berancima malo 2:0 i penal

Otrant u sudijskoj nadoknadi ostao bez tri boda i prvog mjesta. Foto: FSCG

Poslije 23. kola kola Druge lige ostalo je isto rastojanje na tabeli između lidera Bokelja i drugoplasiranog Otranta, pošto su danas oba kluba osvojila samo po bod.

Prednost lideru na stadionu pod Vrmcem donio je Igor Poček u 36. minutu. Omaleni napadač je mekano primio jednu dubinsku loptu u rutinski savladao Šabana Kolića.

I kada se činilo da će Kotorani treći put ove sezone minimalnim rezultatom slaviti protiv Igala, sudija Vasilije Ljumović je pokazao na bijelu tačku.

Siguran realizator najstrože kazne bio je Siniša Stanisavić u drugom minutu nadoknade vremena.

Otrant je treći put u sezoni ispustio vođstvo protiv Iskre – 1:1.

Vodio je tim Dejana Vukićevića od 78. minuta zahvaljujući majstoriji Halila Muharemovića, koji je ušao u kazneni prostor sa lijeve strane i poslao prizemni projektil u bliži ugao.

Međutim, u trećem minutu sudijske nadoknade vremena Petar Tadić je iščupao bod za tim sa stadiona “Braće Velašević” i spriječio Ulcinjane da se izjednače sa Bokeljom na vrhu.

“Fenjeraš” Berane propustilo je šansu da se pobjedom nada Komom ravnopravno uključi u borbu za opstanak – 2:2.

Ispustili su Beranci dva gola prednosti, a nisu realizovali ni jedanaesterac pri rezultatu 2:0 u 87. minutu utakmice.

U 12. minutu je nakon gužve u kaznenom prostoru, Matija Anđić ostao sam na dva metra od gola i poslao loptu u mežu.

Prednost domaćih udvostručio je Nikola Đukić pogotkom glavom iz kontranapada u 42. minutu.

Zlatičani su se vratili u igru pogotkom Jovana Peličića direktno iz kornera u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena. Petar Barac je u 51. minutu izjednačio rezultat poslije loše reakcije defanzivaca Beranaca nakon duge lopte.

Komu je bod spasio golman Demir Adrović. Čuvar mreže Zlatičana je u 87. minutu odbranio jedanaesterac Nikoli Tmušiću, pa zatim i zicer nakon odbitka istom igraču.

Mreže se nisu tresla u duelu Internacionala i Grblja.

Podgorica – Lovćen 2:2 (0:1)