TENZIJE

Prekinut derbi na DG Areni, nastavak uslijedio poslije skoro sat vremena

Očekivalo se da će biti mnogo tenzije u današnjem derbiju Dečića i Budućnosti i upravo to se dogodilo.

U 24. minutu pri rezultatu 1:0 za nominalne domaćine, utakmica je prekinuta. Razlog je ubacivanje baklji i petardi na teren koje su mogle da povrijede igrače od strane najvatrenijih pristalica plavo-bijelih.

Delegat je nekoliko puta upozoravao da će meč biti prekinut, a u tom 28. minutu sudija Miloš Savović je i definitivno odlučio da povuče igrače u svlačionicu. Prije toga je i kapiten Budućnosti, Petar Grbić, koji je meč počeo sa klupe pregovarao sa delegatom i naglašavao da oni neće igrati derbi bez svojih navijača.

Poslije povlačenja igrača policija je krenula da prazni sektor sa gostujućim navijačima koji su u međuvremenu skandirali protiv domaćih navijača, Nika Đeljošaja, FSCG-a, Dejana Savićevića

Nakon više od pola sata tribina sa Varvarima je bez problema ispražnjena.

Malo manje od sat vremena nakon prekida utakmica je nastavljena.