LIGA ŠAMPIONA / ČETVRTFINALE

ATLETIKO MADRID – BORUSIJA 2:1 Španci iskoristili poklone

Fudbaleri Atletiko Madrida su slavili na prvom meču četvrtfinala Lige šampiona protiv Borusije Dortmund rezultatom 2:1.

Golove za Atletiko su postigli Rodrido de Pol u četvrtom i Samuel Lino u 32. minutu meča, jedini strelac za goste je bio Sebastijan Aler u 81. minutu.

Visokim presingom i agresivnom igrom, domaćin je iznenadio goste iz Njemačke i golovima su kaznili dvije kardinalne greške sa vođstvo posle pola sata od 2:0.

Očekivalo se da Atletiko nastavi u istom ritmu, ali trener Dijego Simeone odlučio se da brani 2:0 i čeka kontru. Dortmund je to koristio, zagospodario terenom, napadao, promašivao i onda kaznio domaćina preko Alea.

Morali su i navijači i igrači Atletika zbog toga da strijepe do posljednjeg minuta, i na kraju moraju da budu zadovoljni minimalnom pobjedom, jer su igrači u žuto-crnim dresovima u finišu meča dva puta pogađači prečku. Prvo Džejmi BinoeGitens, a zatim i Julijan Brant u posljednjim sekundama utakmice.