SUPERLIGA SRBIJE

Crvena zvezda sedmi put uzastopno šampion Srbije

Fudbaleri Crvene zvezde četiri kola prije kraja prvenstva osvojili su sedmu uzastopnu titulu šampiona Srbije današnjom pobjedom nad TSC-om, 2:1. Crveno-bijelima je ovo ukupno 35. titula.

Današnjim porazom Partizana od Vojvodine (3:2) bilo je jasno da je Zvezdi potreban bod kako bi i matematički osigurala titulu.

Crveno-bijeli su poveli u 55. minutu golom Pitera Olajinke. In-Bom Hvang je izveo korner, a Nigerijac je odlično reagovao glavom. Gosti su samo četiri minuta kasnije reagovali i preko Ivana Milosavljevića izjednačili.

Ipak, 15 minuta prije kraja Zvezda je golom Šerifa Endiaja došla do nove pobjede i titule.

Osim spomenute četiri utakmice u Superligi Srbije Zvezda do kraja sezone ima da odigra i finale Kupa protiv Vojvodine, 21. maja u Loznici.

Radnički 1923 – Mladost 3:2

Vidosavljević 45+2(p), 60, Šerbečić 76 – Veličković 22, Milošević 27(p)

Partizan – Vojvodina 2:3