AKROPOLIS KUP

Crveni ubjedljivo poraženi u Atini

Vučević ubjedljivo najbolji u našem timu, Foto: FIBA

Ubjedljivo je poražena košarkaška reprezentacija Crne Gore u prvoj provjeri pred kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre – domaćin Akropolis kupa, selekcija Grčke slavila je rezultatom 86:57.

Od starta su Grci kontrolisali utakmicu, odmah poveli 11:0, a izabranicima Boška Radovića dugo je trebalo da upišu prve poene – poslije skoro četiri minuta igre.

Uspjeli su Crveni da reaguju, smanjili su na 18:12, ali je brzo uslijedio odgovor domaćina koji je u nastavku praktično rutinski riješio pitanje pobjednika.

Dominirao je rival u skoku – 17 ih je imao više od našeg tima.

U taboru Crne Gore ubjedljivo najbolji Nikola Vučević sa 20 poena i 11 skokova, nakon asa Čikaga najefikasniji Kendrik Peri – devet poena.

Grci su dobro rasporedili poene, 12 ih je dao Jorgos Papajanis, a Konstatinos Mitolu 10 uz 12 skokova. Grčka je igrala bez lidera tima – Janisa Adetokumba.

Sjutra će naši košarkaši (19.00h) odmjeriti snage sa Bahamima, a nakon toga će se vratiti u Podgoricu.

Kvalifikacioni turnir za Pariz igraće od 2. do 7. jula u letonskoj Rigi.