EUROBASKET

Mlade košarkašice postigle samo 19 poena

Mlada ženska košarkaška reprezentacija Crne Gore pretrpjela je težak poraz od Španije (84:19) na startu Evropskog prvenstva u Litvaniji.

Sam početak meča je nagovijestio da će to biti duel u jednom smjeru. Španija je utakmicu otvorila serijom 19:0, a Crna Gora preko Marije Baošić postigla prve poene tek na 2.23 minuta prije kraja prve dionice. Loše izdanje u prvoj četvrtini donijelo je već tada ogromnih 25:2, dok je u 18. minutu bilo 33:2. Na 2.32 prije kraja prvog poluvremena Crna Gora je postigla prvu trojku (ponovo poeni Baošić), a drugi period donio je nevjerovatno malo poena (8:5), tako da je Španija na odlasku na veliki odmor vodila 33:7.

U nastavku je sve bilo stvar rutine. Furija je dominirala, a naša selekcija meč završila sa svega 19 poena.

Baošić je meč završila sa sedam poena, Kristina Vučinić postigla je četiri, a Lana Vukčević, Jelena Bulajić, Atina Radović i Nikolina Vukčević po dva poena.

U drugom meču naše grupe, Portugal je savladao Švedsku 58:57.

Crna Gora će sjutra od 19.30 časova igrati protiv Portugala, dok će se u 14.30 časova sastati Švedska i Španija.