ŠAMPIONAT CRNE GORE

Vasilije Jakšić dominirao pojedinačno, Pljevljaci ekipno

Vasilije Jakšić, član auto-moto sportskog kluba Kotor potpuno je izdominirao na današnjoj trećoj trci šampionata Crne Gore koja je vožena na stazi Jezerine – Vranjak, ukupne dužine 2,6 kilometara.

Evropski prvak iz 2022. godine bio je ubjedljivo najbrži u generalnom plasmanu postavivši usput i rekord staze.

Pobjednički podijum popunili su Vasilijev stariji brat, Milan i Jovan Perunović iz auto-moto kluba Podi Herceg Novi.

Vozio sam unajmljeni Micubiši i nijesam pretjerano forsirao. Želio sam da pomognem klubu”, kazao je Vasilije Jakšić, prvak Evrope iz 2022. godine.

Sa druge strane u ekipnoj konkurenciji najbolji su bili članovi AMSK AP Sport iz Pljevalja. Osvojili su ukupno pet prvih mjesta po klasama.

Kao drugoplasirani završili su takmičari hercegnovskog kluba Podi, dok je treće mjesto zauzeo Kotor.