KVALIFIKACIJE ZA OLIMPIJSKE IGRE

Rafalna paljba Brazilaca zaledila Rigu

Košarkaši Brazila prvi su putnici na Olimpijske igre sa kvalifikacionih turnira koji su u toku.

Ekipa Aleksandra Ace Petrovića večeras je u Rigi demolirala domaćina turnira Letoniju – 94:69.

Pitanje pobjednika turnira i ekipe koja će čekirati kartu za Pariz bila je riješena praktično u prvoj četvrtini. Brazilci su odigrali perfektnih 10 minuta, pogodili osam trojki (iz isto toliko pokušaja) od čega je posljednja bila djelo Bruna Kabokla sa svoje polovine i konačnih 34:11 poslije ovog perioda igre.

Nešto konkretnije je igrala Letonija u drugoj četvrtini i uspjela da se primakne na -14 pred poluvrijeme. Ipak, poslije 20 minuta bilo je 49:33.

Drugo poluvrijeme bilo je čisto odrađivanje posla Brazila iako se Letonija nije predala ni u jednom momentu.

U preostala tri finala igraju: Grčka – Hrvatska (20.00h, Pirej), Španija – Bahami (20.30h, Valensija) i Portoriko – Litvanija (00.00h, San Huan).

Upravo je Kaboklo sa 21 poenom bio najbolji pojedinac kod pobjednika. Pratio ga je Leonardo Mendl koji je ubacio poen manje. Dvocifreni su bili još Džordž de Paula (14 poena), Marselinjo Uertas (12 poena) i Gi Santoš (12 poena).

Kod Letonaca samo tri igrača sa preko 10 poena – Rihards Lomaš (15), Rolands Šmits (14) i Arturs Žagars (14).