OLIMPIJSKE IGRE

Rovita Danka bez šanse protiv Grkinje

Crnogorska teniserka Danka Kovinić poražena je u prvom kolu Olimpijskih igara u Parizu od Grkinje Marije Sakari 2:0 (6:0, 6:1), i tako završila svoje učešće na najvećoj smotri.

Znalo se i prije meča da će Danka imati težak zadatak protiv osme teniserke svijeta, pogotovo ako se uzme u obzir da je našoj teniserki ovo prvi meč posle 10 mjeseci pauze.

Možemo reći da je Sakari glatko došla do pobjede, odmah na startu napravila brejk u prvom setu i već tada se dao naslutiti dalji tok meča. Ubjedljivo bez izgubljenog gema završila je grčka teniserka prvi set.

U nastavku, Kovinić je uspjela da dođe do brejka u prvom gemu drugog seta, ali je to sve što smo vidjeli od naše teniserke. Sakari je ponovo preuzela inicijativu i lako došla do trijumfa i plasmana u naredno kolo gdje će se sastati sa boljom iz duela Ekatarine Aleksandrove i Jue Juan.