2. CFL: Otrantu derbi, sjutra odluka o jesenjem šampionu

Otrant je u derbiju kola nadigrao Podgoricu sa 3:1 u okviru 19. kola 2. CFL.

Fantastičnu partiju pružili su izabranici Dejana Vukićevića u derbiju kola i pobjegli Podgorici na četiri boda pred zimsku pauzu. Do prednosti su Ulcinjani stigli preko Halila Muharemovića koji je pogađao u 35. i 54. minutu. Na 3:0 u 88. minutu povisio je Milun Joković.

Utješni pogodak za Podgoričane postigao je najbolji strijelac lige, Takeru Komija u 91. minutu. Japanac je u jesenjem dijelu šampionata pogađao čak 15 puta.

U Beranama viđena su četiri gola. Poveli su domaći preko Uroša Bulatovića u 14. minutu. U smiraju prvog dijela igre Internacional je poravnao preko Đorđa Mujovića. Evrogolom u 68. minutu prednost Berancima vratio je Đorđe Magdelinić. Ipak, konačnih 2:2 postavio je Nikola Ukšanović u drugom minutu sudijske nadoknade.

Utakmica Bokelja i Grblja je odložena za sjutra u 13 časova i odigraće se na terenu Trening kampa FSCG tako da ćemo tek poslije ovog duela znati jesenjeg šampiona 2. CFL.

Ipak dueli Iskra-Igalo i Kom-Lovćen pružili su nam mnogo golova.

U Danilovgradu Iskra je povela u 11. minutu lijepim golom Ognjena Rolovića, da bi Igalo poravnalo u 23. minutu preko Miloša Đurđevića. Konačnih 2:1 “sa zvukom sirene” postigao je Ognjen Rolović svojim drugim golom danas.

Na Zlatici, gdje je Kom ugostio Lovćen, viđena je prava goleada. Domaći su slavili sa 4:2, ali daleko od toga da je ovo bio lak zadatak za Kom.

Poveli su domaći u osmom minutu preko Luke Mihaljevića. Međutim, vrlo brzo je uslijedio preokret Cetinjana. U 14. minutu izjednačio je Luka Bojić, a preokret je donio 19-godišnji Vuko Vicković na isteku pola sata igre. Do poluvremena je ipak bilo 2:2. U prvom minutu nadoknade dosuđen je penal za Zlatičane, a siguran sa bijele tačke bio je Vladimir Perišić.

Za sedmu pobjedu Koma u ovoj sezoni pobrinuo se Marko Kažić koji je golovima u 47. i 63. minutu donio veliku pobjedu timu sa Zlatice.

Berane – Internacional 2:1