KVALIFIKACIJE ZA EVROPSKO PRVENSTVO

Adžić heroj Sokolića – Crna Gora u igri za EURO!

Omladinska reprezentacija Crne Gore u 2. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo pobijedila je selekciju Izraela 1:0 – heroj velikog trijufma naše talentovane generacija fudbalera je Vasilije Adžić koji je u samom finišu, šestom minutu sudijske nadoknade, uspio da pogodi mrežu rivala!

Na taj način Sokolići su stigli do prvih bodova u Šijenu i sa dobrom šansom da izbore završni turnir, jer će samo pobjednik grupe kupiti kartu za EURO, a Norveška trenutno na vrhu tabele ima 4 boda, Crna Gora i Izrael po 3, a Bosna i Hercegovina bod.

U posljednjem kolu, u utorak, naša reprezentacija igra sa komšijama, a Norvežanima je rival Izrael.

Napadala je naša reprezentacija, u sudijskoj nadokandi krenula na sve ili ništa, Vasilije Adžić je u tim momentima izveo i dva kornera, a onda se najbolje snašao nakon gužve u protivničkog šesanstercu i uspio da zatrese mrežu za veliko slavlje crnogorskog tima.

Selektor Goran Perišić napravio je dvije promjene u odnosu na prvi, pa su protiv Izraelca šansu od prvog minuta dobili Velimir Ljutica i Danilo Vukanić umjesto Stefana Golubovića i Dragana Miranovića.

Dakle, za Sokoliće su startovali: Benjamin Kriještarac, Velimir Ljutica, Milan Roganović, Bodin Tomašević, Lazar Maraš, Luka Lečić (od 79. Stefan Radojević), Danilo Vukanić, Andrija Bulatović, Vasilije Adžić, Marko Perović i Nenad Krivokapić (od 79. Stefan Golubović).

Posljednji meč na kvalifikacionom turniru u Skandinaviji naša selekcija odigraće u utorak 26. marta, rival će biti Bosna i Hercegovina koja je danas, u ranijem terminu, remizirala sa domaćinom Norveškom (2:2), u prvoj rundi izgubila je od Izraela 2:0.