Afrička Liga šampiona: Al Ahli se preko grotla Kazablanke vratio na tron

Fudbaleri Al Ahlija slave titulu, FOTO: Twitter

Evropom dominira Mančester siti, Južnom Amerikom Flamengo, Azijom japanska Urava, meksički Leon je je najbolji u KONKAKAF-u (Sjeverna, Centralna Amerika i Karibi), a prvak Afrike ponovo je Al Ahli.

Egipatski velikan 11. put u istoriji osvojio je pehar Lige šampiona nakon što je, poslije pobjede u Kairu 2:1, odigrao 1:1 sa Vidad Kazablankom u Maroku. Klub je na dobrom putu i da u domaćem terenu svrgne Zamalek sa vrha, pa se smiješi dupla kruna.

Pred krcatim tribinama domaćin je prvi stigao do prednosti – igrao se 27. minut kada je Atijah Alah pogodio mrežu za erupciju u Maroku. U grotlu na stadionu Mohamed Peti gosti nijesu gubili glavu, nijesu im smetali ni laseri domaćih igrača, opstrukcija igre fudbalera Vidada, loše sudijske odluke glavnog arbitra iz Etiopije – izjendačenje je stiglo u 78. minutu kada se nakon kornera najbolje snašao Mohamed Abdelmonem. Muk u marokanskom velegradu izuzev nekoliko hiljada navijača iz Egipta čiji su ljubimci bili mnogo bolji rivali u ovom dvomeču.

Vidadu ostaje da se do kraja sezone bori za domaći tron sa FAR Rabatom.