Ajntraht ponizio Bajern, Union slavio poslije tri i po mjeseca

Najveće iznenađenje 14. kola Bundeslige priredio je Ajntraht koji je u Frankfurtu deklasirao Bajern sa čak 5:1.

Furiozno su Orlovi započeli meč i poslije 36 minuta igre već imali Bavarce na koljenima. U 12. minutu za vođstvo Ajntrahta pogodio je Omar Marmuš. Vođstvo je duplirao Žunior dina Ebimbe, a u 36. minutu za 3:0 pogodio je Hugo Larson.

Do poluvremena Bajern je uspio samo da se spustio na 3:1 preko Džošue Kimiha u 44. minutu.

Međutim, istim tempom nastavio je Ajntraht i u drugom poluvremenu. U 50. i 60. minutu golovima Dina Ebimbe i Ansgara Knaufa otišli su na ogromnih 5:1 i nanijeli Bajernu prvi poraz od početka sezone.

Hrvatski trener, Nenad Bjelica, na svom debiju na klupi Union Berlina u Bundesligi uspio je da prekine niz njegove ekipe od 10 utakmica bez pobjede. Posljednji put Union je slavio protiv Darmštada 26. avgusta.

Danas su uspjeli da nadigraju Borusiju Menhengladbah prilično lako i ubjedljvo – 3:1.

Do prednosti su došli u 24. minutu kada je sa bijele tačke pogodio Kevin Foland. Na 2:0 povisio je Benedikt Holerbah u 50. minutu.

Čini se da je meč bio prelomljen u 75. minutu kada je Mikel Kaufman pogodio za 3:0, a do kraja su gosti iz Menhengladbaha uspjeli da ublaže poraz preko Alasanea Plee.

Ajntraht Frankfurt – Bajern Minhen 5:1