Al Ahli iskoristio greške Urave i osvojio bronzu

Fudbaleri Al Ahlija i Urave priredili su pravi golgeterski spektakl u meču za treće mjesto na Svjetskom klupskom fudbalskom prvenstvu. Afrički predstavnik slavio je sa 4:2.

Al Ahli je do vođstva došao u 19. minutu. Golman Nišikava je veoma loše reagovao nakon razornog udarca Hanija sa preko 20 metara, a na pravom mjestu je bio Jaser Ibrahim. Nova greška odbrane Urave stigla je u 25. minutu, a vođstvo Al Ahlija duplirao je Tau.

Do poluvremena Urava je uhvatila tračak nade. Strijelac u 43. minutu bio je Kante. Na krilima ovog gola nastavili su i na početku drugog dijela igre fudbaleri japanskog kluba. U 54. minutu im se isplatilo s obzirom da je Šolc sa bijele tačke poravnao rezultat na 2:2.

Nije dugo potrajao egal na semaforu. Na isteku sat vremena igre ponovo se tresla mreža Urave. Šutirao je Maloul, a lopta se od Koizumija odbila u gol. Priliku da već u 75. minutu riješi sve dileme imao je upravo Maloul, ali nije bio precizan sa bijele tačke. Ono što nije tada učinio jeste u osmom minutu nadoknade fantastičnim pogotkom iz slobodnog udarca.

Najveći spektakl se očekuje svakako u finalu u kojem se sastaju Mančester siti i Fluminense od 19 časova.