KOPA AMERIKA / ARGENTINA - KANADA 2:0

Alvarez i Mesi lansirali Gaučose u veliko finale

Copy grupna faza – paste polufinale.

Argentina je ponovo identičnim rezultatom 2:0 pobijedila Kanadu i plasirala se u finale Kopa Amerike.

Šampion planete opravdao je ulogu favorita u Nju Džerziju, a mreža suparnika načeta je već u 22. minutu. Rodrigo De Pol savršeno je dugom loptom lansirao Hulijana Alvareza. Napadač Mančester sitija znalački je primio loptu i potom hladnokrvno pogodio za vođstvo.

Sijevalo je oko gola Kanade, koja je drugi put kapitulirala u 51. minutu. Nakon udarca Enca Fernandeza loptu je u posljednji čas skrenuo Lionel Mesi, prevario golmana i postavio konačnih 2:0.

U nastavku je Alvarez propustio da se još jednom upiše u strijelce, dok je u finišu slavni golman Gaučosa Emilijano Martinez zaustavio najbolji pokušaj suparnika i sačuvao prednost.

Drugo, puno vatrenije polufinale noćas u 02 sata u Šarlotu igraju Kolumbija i Urugvaj.

Finale je na rasporedu u noći sa nedjelje na ponedjeljak, takođe od 02 sata na Hard Rok stadionu u Majami Gardensu na Floridi.