KVALIFIKACIJE ZA EVROPSKO PRVENSTVO

Andora je lak plijen – Crna Gora zadržala prvu poziciju

Fudbalerke Crne Gore savladale su ubjedljivo reprezentaciju Andore 5:1, i tako zadržale prvo mjesto na tabeli kada su kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u pitanju.

Naše djevojke povele su već u prvom minutu meča kada je centaršut Jelene Karličić iskoristila Misa Kuč. Par minuta kasnije ista fudbalerka postigla je gol za 2:0, da bi igračice Andore smanjile u 13. minutu na 2:1 kada je efektan pogodak postigla Erika Gonkalves.

Do kraja poluvremena za našu reprezentaciju rezultat je na 3:1 povećala Medina Dešić.

U drugom dijelu igre na terenu je postojala samo naša reprezentacija koja je meč riješila u periodu od dva minuta.

Jasna Đoković postigla je pogodak u 56. minutu, da bi u 58. ubjedljivih 5:1 postavila kapitenka Slađana Bulatović.

Izabranice Mirka Marića prve su na tabeli sa 10 bodova, isto koliko ima i Grčka, ali naša reprezentaija ima izuzetnu gol razliku što je fiksira za poziciju broj jedan.

Narednu utakmicu Crna Gora igra 12. jula protiv Farskih Ostrva, a četiri dana kasnije dočekaće Grčku.