PREMIJER LIGA / 2. KOLO

Aplauz u čast Šarkića, pa šestica Čelsija

Prije početka utakmice 2. kola Premijer lige između Vulverhemptona i Čelsija domaćin je upriličio minut aplauza za preminulog crnogorskog golmana Matiju Šarkića, koji je tokom svoje karijere branio boje Vulvsa.

Nakon toga uslijedila je rapsodija Plavaca koji su pobijedili sa čak 6:2.

Poslije samo 98 sekundi Nikolas Džekson doveo je Čelsi u vođstvo. To je ujedno i najbrži gol londonskog kluba u Premijer ligi još od septembra 2017. godine protiv Stouka kada je Alvaro Morata pogodio poslije 82 sekunde igre.

Izjednačenje je stiglo u 27. minutu, a pogodio je Mateus Kunja. Prvo poluvrijeme imalo je vatren finiš.

Kol Palmer je u 45. minutu vratio prednost gostima i baš kada je izgledalo da će sa vođstvom na veliki odmor Jorgen Strand Larsen je pogodio u šestom minutu nadoknade prvog dijela igre i poravnao na 2:2.

U drugom poluvremenu vidjeli smo šou Palmera i Nonija Maduekea. U rasponu od 49. do 63. minuta Madueke je postigao het-trik i slomio svaki otpor Vukova, a za svaki od ovih golova mu je asistirao upravo Palmer.

To je tek peti put u istoriji Premijer lige da je neki igrač asistirao drugom pri svakom golu za het-trik.

Molinju je ispraznio Žoao Feliks koji je u 80. minutu pogodio na povratničkom debiju za konačnih 6:2, a navijači Vulvsa samo su napustili stadion u tom momentu.

Brajton – Mančester junajted 2:1 (1:0)