LA LIGA/26. KOLO

Argentinski tinejdžer pokvario planove Saviću i drugovima

Atletiko Madrid, našeg Stefana Savića, nije uspio da savlada “fenjeraša” Almeriju u poslednjem meču subotnjeg programa 26. kola La Lige. Na Mediteranskom stadionu nakon 90 i nešto više minuta fudbala bilo je 2:2 (1:1).

Ispostavilo se da je crna beštija Kolčonerosa bio devetnaestogodišnji Luka Romero. Argentinac je postigao oba gola za domaće. Prvim je u 27. minutu poravnao na 1:1. Romero je iz trka, nakon par driblinga, sa centralne pozicije sa 20 metara pogodio donji lijevi ugao.

Igrač Milana na privremenom radu u Almeriji je u 64. minutu nakon odlične asistencije Džonatana Vijere, utrčao u kazneni prostor sa desne strane i spoljnim dijelom stopala poslao loptu u rašlje za konačnih 2:2.

Argentinski tinejdžer je postao tek drugi fudbaler u istoriji Almerije kome je pošlo za nogom da postigne dva gola u prvom meču u kojem je bio starter još od avgusta 2013. godine i dobre partije Rodrija Riosa protiv Viljareala.

Inače, samo je Hišam Kalua, mlađi strijelac crveno-bijelih u La Ligi od Romera. Kada je u martu 2014. Kalua pogodio mrežu Sosijedada imao je 18 i 321 dan, dok Argentinac ima 19 i 98 dana.

Rohiblankosi su poveli već u 2. minutu, kada je na asistenciju Reinilda, Anhel Korea nastavio golgetersku seriju.

Drugo vođstvo ekipi Dijega Simeonea donio je Rodrigo de Pol u 57. minutu. Argentinski defanzivac je dugo vukao loptu po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor, šutirao špicem, lopta je zakačila štopera Almerija Aleksandra Radovanovića i odsjela u maloj mreži.

Atletiko je nakon izjednačenja Romera na 2:2 imao tri izgledne prilike. Rodrigo Rikelme je pogodio prečku sa distance, dok je nezahvalna uloga tragičara pripala Alvaru Morati. Iskusni napadač je u 79. mintu traljavo šutirao sa sedam metara, a u sudijskoj nadokani vremena je sa peterca poslao loptu visoko preko prečke.

Mogla je i Almerija nakon toga da prekine nevjerovatan niz od 16 mečeva bez pobjede, ali je Jan Oblak bio siguran na golu.