LIGA ŠAMPIONA / ČETVRTFINALE

ARSENAL – BAJERN 2:2 Artetina vojska ostala neporažena

Posljednji put u Ligi šampiona Arsenal i Bajern sastali su se sedmog marta 2017. godine u okviru revanš duela osmine finala. Četiri gola razlike iz prvog meča imali su Bavarci (5:1), a istim rezultatom okončan je i duel na Emirejtsu.

Htjeli su to da naplate iz redova Arsenala večeras u četvrtfinalu najjačeg evropskog takmičenja, ali na kraju je meč završen 2:2, što je poprilično dobar ishod za tim Mikela Artete koji je jurio rezultat, i sada velike nade polaže u revanš u Njemačkoj.

Arsenal je bolje otvorio meč, imao i priliku preko Gabrijela Martinelija koji je šutirao sa distance, ali je lopta završila van okvira, i tada se znalo da ćemo gledati jedan totalno otvoren duel.

Igrao se 12. minut kada se desila erupcija u Londonu, Kai Haverc je uposlio Bukaja Saku, a krilni napadač Arsenala je prelijepim plasiranim udarcem pogodio dalji ugao protivničkog gola za vođstvo svog tima.

Međutim, samo šest minuta kasnije grešku defanzivne linije Arsenala iskoristli su gosti. Liroj Sane je poslao dubinski pas ka Leonu Gorecki, a ovaj školski uposlio Serž Gnabrija koji je smjestio loptu iza leđa Davida Raje.

Arsenal nije posustajao, naprotiv, dobro su stajali na terenu, ali protiv tima kakav je Bajern šanse moraju da se iskoriste, u suprotnom dolazi kazna, a za Tobdžije je stigla u 30. minutu.

Vilijam Saliba je oborio Sanea u kaznenom prostoru, a glavni sudija pokazao je na bijelu tačku, sa koje je bio precizan čovjek koji umije protiv Arsenala – Hari Kejn. Nakon početnog delirijuma, u Londonu je sada nastao muk.

Drugo poluvrijeme okarakterisala je opreznost i nešto slabiji tempo igre, što je svakako odgovaralo gostima.

Tek s vremena na vrijeme znali su da zaprijete igrači Bajerna preko Gorecke i Gnabrija, da bi se na 15 minuta do kraja desio pogodak Arsenala koji je zaledio goste.

Gabrijel Žesus je nanizao dva igrača Bajerna u šesnaestercu i elegantno ostavio loptu za Leandra Trosara koji se poklonio na istu i donio izjednačenje domaćinu i nadu da mogu do preokreta.

Međutim, do kraja meča nije bilo previše uzbuđenja, i oba tima će o svojoj sudbini odlučivati u revanšu na Alijanc areni koji je na programu 17. aprila.

Arsenal – Bajern Minhen 2:2

Saka 12, Trosar 76 – Gnabri 18, Kejn 32(p)

Real Madrid – Mančester siti 3:3

Dijaš 12(AG), Rodrigo 14, Valverde 79 – Silva 2, Foden 66, Gvardiol 71.