ARSENAL – ČELSI 3:1 Tobdžije ne odustaju od titule

Adam Davy / Press Association / Pixsell

Arsenal je konačno pronašao igru koja ga je krasila tokom većeg dijela sezone, a Čelsi produžio sopstvenu noćnu moru. “Plavci” su platili ceh u londonskom derbiju – 3:1 u 34. kolu Premijer lige.

Svega 16 minuta prvog poluvremena bilo je dovoljno posadi Mikela Artete da doslovno unište komšije. Već u 18. minutu Granit Džaka je presjekao odbranu gostiju, a Martin Edegard od prečke zakucao loptu u mrežu.

Na novi gol “tobdžija” čekalo se do 31. minuta. Deža vi – ponovo Džaka sa lijeve strane u srce kaznenog prostora i još jednom Edegard za 2:0. Bio je to njegov 12. gol ove sezone.

Grogirani tim Frenka Lamparda praktično je krenuo sa centra, a u 34. već je bilo 3:0. Gabrijel Žezus najbolje se snašao u gužvi pored statičnih igrača Čelsija i povisio rezultat.

U nastavku su gosti stigli do počasnog gola. Mateu Kovačiću se javila vizija, a mladi 21-godišnji Noni Madueke iskoristio njegovu asistenciju i u 65. minutu potpisao svoj premijerni gol u plavom dresu.

Nakon tri vezana remija Arsenal se vratio pobjedama i privremeno preuzeo vrh Premijer lige s dva boda više od Mančester sitija, ali i uz čak dvije utakmice više.

Sa druge strane, Čelsi je ubjedljivo najveće razočaranje engleskog prvenstva ove sezone uprkos ogromnim finansijskim ulaganjima u transfere tokom januara. Klub sa Stemford Bridža doživio je 14. poraz. Takođe, Lampardova razbijena vojska je u seriji od devet utakmica bez pobjede, a večeras je doživjela šesti poraz zaredom. “Plavci” sada dijele 12. mjesto sa Bornmutom na tabeli i imaju svega 9 bodova više od opasne zone.

Do kraja Premijer lige preostala su još četiri kola za Arsenal, odnosno šest za Siti. Donosimo vam raspored njihovim utakmica do samog kraja.