PREMIJER LIGA / 24. KOLO

Arsenal demolirao Vest Hem

Kada natjerate navijače svog rivala da na poluvremenu napuste svoj stadion onda znate da ste odigrali savršenu utakmicu. Upravo takav meč danas je priredio Arsenal na Olimpijskom stadionu u Londonu gdje su sa ogromnih 6:0 deklasirali Vest Hem.

Sve je počelo u 32. minutu. Deklan Rajs je izveo korner, a Vilijam Saliba bio je najbolji u skoku i zakucao loptu u mrežu. U samom finišu meča Tobdžije su slomile otpor rivala.

Alfonso Areola je u 41. minutu oborio Bukaja Saku u svom kaznenom prostoru, a engleski reprezentativac je bio siguran egzekutor najstrože kazne iako je nepisano pravilo da penal ne izvodi igrač nad kojim je prethodnog napravljen prekršaj.

Prekidi su nastavili da prave velike probleme Vest Hemu. Deklan Rajs je savršeno izveo slobodni udarac, a nakon Salibe i drugi štoper Arsenala, Gabrijel, upisao se u listu strijelaca. Savršeno prvo poluvrijeme izabranika Mikela Artete začinio je ljepoticom od gola Leandro Trosar u drugom minutu nadoknade.

Drugo poluvrijeme bio je čisto odrađivanje posla, ali čak i tako Arsenal je uspio da još dva puta zatrese mrežu rivala. Martin Odegard je dodao loptu do Sake koji se namjestio na lijevu nogu i prikucao je u mrežu Areole koji je ostao ukopan u mjestu.

Konačan rezultat postavio je Deklan Rajs u 66. minutu i to jednim od najljepših golova u tekućoj sezoni Premijer lige. Ben Vajt je odložio loptu koja je uz malo sreće došla do Rajsa na više od 20 metara od gola Vest Hema, a engleski reprezentativac je razornim udarcem matirao Areolu i postavio konačnih 6:0.

Nije Rajs slavio pogodak s obzirom da je baš prošlog ljeta iz Vest Hema stigao u Arsenal.