Arsenal je nerješiva enigma za Mornar, Sutjeska i Rudar slavili

Na sjajan način otvoreno je 13. kolo najbolje fudbalske lige Crne Gore. Od 15 časova odigrana su tri meča.

U 15 časova Arsenal je u Tivtu dočekao Mornar i remijem, 2:2, produžio svoj niz bez poraza u međusobnim susretima sa Baranima na šest utakmica. Sa druge strane, Mornar već osam mečeva ne zna za poraz u 1. CFL.

Viđena su čak četiri gola i svaki u prvom dijelu igre. Poveli su domaći u sedmom minutu igre preko Damjana Mugoše, kojem je ovo treći pogodak ove sezone.

Međutim, vrlo brzo je viđen preokret. Prvo je Siniša Stevanović udarcem sa nekih 30 metara iznenadio golmana Arsenala, Dušana Puletića i matirao ga za 1:1. Potpuni preokret režirao je mladi Velimir Ljutica koji je pogodio glavom u 22. minutu poslije centaršuta upravo Stevanovića.

Konačnih 2:2 u 40. minutu postavio je najbolji strijelac 1. CFL, Boban Đorđević. Pokušao je glavom, njegov udarac je samo odbio Stefan Popović, da bi napadač Arsenala bio siguran iz drugog pokušaja.

Sa druge strane, Sutjeska se u Nikšiću mučila sa Jedinstvom, ali je konačno, poslije tri meča bez trijumfa, došla do pobjede, 2:0. Ključni detalj meča dogodio se u 78. minutu kada je Janis Begdadi pogodio mrežu Joksimovića. Upravo je golman Jedinstva bio direktni krivac za drugi pogodak domaćih. U 90. minutu odugovlačio je sa ispucavanjem, a kada je to učinio pogodio je Igora Pajovića od kojeg se lopta odbila u gol.

U Pljevljima – konačno pobjeda Rudara, ukupno druga u sezoni. Pod Golubinjom je “pao” Petrovac rezultatom 1:0, a strijelac jedinog pogotka bio je Vasko Kalezić u 71. minutu.