Arsenal preživio teško gostovanje

U drugom kolu Premijer lige Arsenal je u malom londonskom derbiju sa dosta muke uspio da savlada Kristal Palas 1:0.

Nit lijepo, nit lako. Tešku utakmicu odigrao je Arsenal na gostovanju Kristal Palasu, ali ekipa Mikela Artete uspjela da je da pokaže karakter i da “na mišiće” dođe do drugog trijumfa u sezoni.

Arsenal je bio dosta ofanzivniji, ali lopta jednostavno kroz igru nije htjela u gol. Edi Neketija je imao odličnu priliku u 29. minutu, ali je stativa spriječla da gosti dođu do prednosti.

U nastavku su Tobdžije nastavile u istom ritmu, a nakon deset minuta igre ponovo je u centru pažnje bio Nketija koji je pokušao da zaobiđe Džonstona u kaznenom prostoru, ali ga ovaj ruši pa je sudija pokazao na najstrožu kaznu. Sa bijele tačke siguran je bio Martin Odegard.

Nedugo nakon datog gola ekipa sa Emirata ostaje sa igračem manje, ali uspjeva da odbrani prednost i dođe do važnih bodova.