Arsenal se igrao protiv Brajtona, nevjerovatna Vila do pobjede nakon preokreta

Fudbaleri Arsenala su, makar dok se ne završi meč na Enfildu gdje Liverpul čeka Mančester junajted, preuzeli vrh Premijer lige. Tobdžije su danas na svom Emirejtsu savladali Brajton 2:0 u meču koji je obilježio nevjerovatan broj šansi, a prednjačio je domaćin koji je rivala “načeo” tek u 53. minutu.

Nakon bezbroj šansi u prvom dijelu, Arsenal je poveo golom Gabrijela Žezusa početkom drugog dijela.

Apsolutna dominacija na terenu nastavljena je i nakon postignutog gola, a kako je vrijeme odmicalo Bart Verbrugen na golu Brajton je skidao nemoguće. I kada je izgledalo da je sve gotovo i da neće više biti pogodaka ukazao se Kai Haverc koji je pogodio u 87. minutu i riješio pitanje pobjednika. Za 13. uzastopnu utakmicu Arsenala bez poraza na domaćem terenu u svim takmičenjima.

Nevjerovatnu seriju bez poraza nastavila je Aston Vila koja je sada druga na tabeli. Od svega je jača ekipa Unaja Emerija ove sezone, a danas su na gostovanju Brentfordu imali zaostatak 1:0 na poluvremenu nakon što je domaćina u vođstvo doveo Kin Luis Poter. Ben Mi je u 71. minutu pocrvenio, što je dalo krila Vili koja je do preokreta došla za osam minuta.

Aleks Moreno je pogodio u 77, a Oli Votkins je u 85. pogodio za 12. pobjedu Aston Vile u sezoni.

U trećem meču od 15 sati Vest Hem je upisao laganu domaću pobjedu protiv Vulverhemptona uz dva gola Muhameda Kudusa i jedan Džeroda Bovena. Asistent kod sva tri pogotka bio je Lukas Paketa koji je tako postao tek drugi Brazilac koji je na jednom meču upisao tri uspješna dodavanja. Prije njega, to je uradio Roberto Firmino koji je to činio dva puta u dresu Liverpula.