Arsenal utolio tugu u Pljevljima, Sutjeska preplivala Jezero

Poslednja dva meča prvog kola Prve crnogorske fudbalske odigran su večeras. Arsenal je slavio u gostima protiv Rudara 1:0, dok je Sutjeska u Beranama savladala Jezero istim rezultatom.

Nakon debakla u evropskim kvalifikacijama, Arsenal je gostovao Rudaru “Pod Golubinjom”.

Domaći su bolje otvorili meč, a odmah na startu sa dvije prilike nagovijestili su da ćemo ove sezone gledati nešto ofanzivniji Rudar.

Arihiro Sentoku je uputio udarac ka golu ali je bio neprecizan, dok je Marko Simić u 12. minutu izašao jedan na jedan sa Dušanom Puletićem koji je sjajnom odbranom zadržao egal rezultat.

Arsenal je vrebao svoje šanse iz kontri – a jedna takva isplatila se nakon pola sata loptanja. Upotrebljiva lopta Marka Čavora sa lijeve strane na koju je devetka Arsenala, Boban Đorđević u “Ibra stilu” naletio i doveo svoju ekipu do prednosti od 1:0.

U drugom dijelu gotovo bez prave prilike, Arsenal je odigrao pametno, reklo bi se koliko im je potrebno da spakuju tri boda i iz najsjevernijeg dijela države ponesu tri boda za Tivat.

Rudar u narednom kolu gostuje Jedinstvu, dok je Arsenal domaćin Jezeru.

Jezero nije uspjelo da parira ne baš ubjedljivom vicešampionu, ekipi Sutjeske koja je minimalcem otvorila sezonu.

Sutjeska je pokušala da nametne ritam u dosta negledljivom meču, a do gola su Nikšićani došli na individualni kvalitet Vuka Strikovića. Nesporazum defanzivne linije Plavljana iskoristio je spasilac Sutjeske iz San Marina i doveo svoju ekipu efektnim lobom do prednosti u 15. minutu meča.

Do kraja poluvremena po dva šuta u okvir gola za obije ekipe, Jezero je pokušalo da brzo anulira prednost gostiju ali nisu uspjeli da urade ništa konkretnije što bi moglo zaslužiti promjenu rezultata.

Drugo poluvrijeme Sutjeska je bolje stajala na terenu, držala loptu u svom posjedu i pokušala preko probije po sredini, ipak mreža domaćih je mirovala. Izmjenama u finišu meča pokušalo je Jezero da dođe makar do boda, ali udarci iz daljine nisu urodili plodom, pa je Sutjeska startovala šampionat trijumfom.

U sledećem kolu Jezero gostuje Arsenalu, dok će petostruki prvak države u Baru koplja ukrstiti sa Mornarom.