KUP ITALIJE

Asistencija Kambijasa o kojoj bruji Čizma, Juve vratio Laciju sa kamatom

Adam Marušić je prije tri dana “zapalio” Rim perfektnom realizacijom u posljednjoj sekundi utakmice i obezbijedio Laciju veliku pobjedu nad Juventusom na debiju novog trenera Nebesko-plavih Igora Tudora.

Ipak, već večeras Stara dama je uspjela da vrati dug Lacijalima i to sa kamatom – torinski velikan je u svom dvorištu slavio 2:0 u okviru prvog meča polufinala Kupa Italije.

Koliko se u ligaškom meču pričalo o fenomenalnom pogotku našeg reprezentativca, toliko će sada i tema biti ubitačna vertikala italijanskog veziste Andree Kambijasa koji je sa svoje polovine, 65 metara daleko od protivničkog gola, poslao loptu kojom je pocijepao prostor između Kasalea i Romanjolija, lansirao hitronogog Federika Kjezu, a napadač već proslavljenog prezimena rutinski pogodio mrežu – igrao se 50. minut.

I drugi gol Juventusa, postignut u 64. minutu, prošao je u znaku fenomenalnog dodovanja, ovoga puta Amerikanca Vestona Mekenija za Dušana Vlahovića, a srpski napadač je nakon “biciklice” snažnim i preciznim udarcem pogurao Juve ka meču za trofej.

Marušić je odigrao cijeli meč za Lacio, ali za razliku od prošlog susreta sa Torinezima, Lacijali večeras nijesu uputili udarac u okvir gola.