PREMIJER LIGA / 3. KOLO

Aston Vila pobijedila Lester, nestvaran preokret Bornmuta

Fudbaleri Aston Vile savladali su Lester 2:1 u 3. kolu Premijer lige. Tim iz Birmingema upisao je drugi trijumf u sezoni. Vratili su se na pobjednički kolosjek, nakon što su u prethodnom kolu izgubili od Arsenala 2:0.

Vila je povela preko Amadua Onane u 28. minutu, nakon dodavanja Olija Votkinsa. Belgijskom vezisti to je drugi pogodak u sezoni. Džon Duran je glavom duplirao prednost i doveo svoj tim na korak od pobjede.

Domaći su do kraja uspjeli samo da smanje preko Fakunda Buonanotea, ali nisu uspjeli da izbjegnu novi poraz i da nakon tri kola ostanu samo na jednom poenu.

Duel Evertona i Bornmuta će se dugo prepričavati. Tim iz Liverpula imao je prednost 2:0 do samog finiša utakmice i uspio sve da prospe, izgubili su 3:2.

Golovima Mojzeza Kina i Kalverta Luina u 57. minutu bilo je 2:0 i djelovalo je da će to biti rutinska priča za Karamele. Ipak, pitao se nešto i Bornmut, koji je prvo smanjio preko Antonija Semenja u 87. minutu. Igrala se sudijska nadoknada, Everton je još imao prednost, ali je Luis Kuk uspio sa izjednači u 92. minutu.

Četiri minuta kasnije Luis Sinistera je glavom zaledio Gudison park i donio svojoj ekipi filmsku pobjedu, prvu u sezoni. Everton je nakon tri kola posljednji, sa maksimalna tri poraza, uz 10 primljenih i samo 2 data gola.