SERIJA A / 30. KOLO

Atalanta u velikom stilu osvojila Napulj

Nakon dvije i po godine Atalanta je osvojila Napulj.

Sastav iz Bergama srušio je Napoli 3:0 na stadionu Dijego Armando Maradona u 30. kolu Serije A i time napravio veliki korak u borbi za Evropu sljedeće sezone.

Gosti su šokirali domaćina u 26. minutu, kada je nakon gužve i dodavanja Marija Pašalića iz blizine loptu u gol ugurao Aleksej Mirančuk. Ruski ofanzivac pogodio je nakon više od dva mjeseca posta i potpisao četvrti gol ove sezone za Deu.

Potom je pred sami kraj poluvremena još uvijek aktuelni šampion Italije kapitulirao drugi put na utakmici. Mirančuk je uposlio Đanluku Skamaku, a napadač sa 16 metara hiruški precizno pronašao “malu mrežu” za 0:2.

Mirančuk je režirao 11. asistenciju u sezoni, a italijanski centarfor 10. put pogodio u dresu Atalante, od čega je treći put izvršio egzekuciju tokom marta mjeseca.

Tački na i u 88. minutu stavio je traženi Ten Kompeiners nakon asistencije Matea Ruđerija. Holanđanin je sjajno pronašao dijagonalu i 13. put zatresao mrežu ove sezone te potvrdio zbog čega je jako interesantan klubovima na tržištu.

Time se Atalanta vratila trijumfima nakon četiri uzastopna meča. Sa druge strane, Napoli je u seriji od četiri susreta bez pobjede, a ovo je, uz dva remija, bio njegov drugi poraz i sada ima pet bodova manje od današnjeg suparnika.