LIGA EVROPE / ČETVRTFINALE

Atalanta utišala Enfild, a Roma San Siro

Ništa manje uzbuđenja od Lige šampiona nije nam donijela ni Liga Evrope u prvim utakmicama četvrtfinala.

Najveće iznenađenje priredila je Atalanta koja je poslije gostovanja na Enfildu jednim korakom već u polufinalu. Boginja je slavila protiv Liverpula sa velikih 3:0.

Od početka je tim iz Bergama krenuo ofanzivno, a čini se da je to malo i iznenadilo Redse. Do prednosti su stigli u 38. minutu. Davide Zapakosta je centrirao po zemlji, a pogodio je Đanluka Skamaka.

Na isteku sat vremena igre Atalanta je duplirala vođstvo. Čarls de Ketelare je centrirao, a Skamaka je ponovo zatresao mrežu Kelehera.

Liverpul je dotučen u 83. minutu. Ederson je šutirao, Keleher samo kratko odbio na njegovu žalost pravo na nogu Marija Pašalića za ogromnih 3:0 pred revanš.

Uzbudljivo je bilo i na San Siru u okršaju italijanskih velikana Milana i Rome, a pobjedu je odnijela Vučica rezultatom 1:0.

Do minimalne prednosti pred revanš na Olimpiku došli su gotovo identičnom akcijom kojom su postigli pogodak i u rimskom derbiju nedavno. Paolo Dibala je centrirao iz kornera, a najviši u skoku bio je Đanluka Manćini i drugi put u nizu postiže gol.

Rosoneri su pritiskali do kraja, ali put do mreže nisu pronašli.

Bajer Leverkuzen je nastavio svoju nevjerovatnu seriju i protiv Vest Hema. Farmaceuti su u finišu meča probili odbranu Čekićara – 2:0.

Prvi gol za tim Ćabija Alonsa stigao je u 83. minutu. Poslije kornera došlo je do gužve u kaznenom prostoru gostiju, a lopta se odbila na nekih 12-13 metara pravo na nogu Jonasa Hofmana koji je preciznim udarcem pogodio za slavlje na BajAreni.

Pobjedu je potpisao Viktor Bonifejs u prvom minutu nadoknade golom glavom na asistenciju strijelca prvog gola, Hofmana.

U posljednjem duelu večeri Benfika je nadigrala Olimpik iz Marseja sa 2:1.

Orlovi su već u 16. minutu poveli. Kasper Tengstedt je dodao do Rafe Silve koji je imao malo problema u prijemu, ali se dobro snašao i sa nekih šest metara zatresao mrežu gostiju.

Erupcija na Da Lužu dogodila se u 52. minutu. David Neres i Anhel di Marija su odigrali odličan dupli pas, a Argentinac je povećao na 2:0 za Benfiku.

Ipak, do kraja gosti iz Marseja su smanjili zaostatak pred revanš. Azedin Ounahi je fenomenalnim dodavanjem spojio sa golom najboljeg strijelca u istoriji Lige Evrope, Pjera-Emerika Obamejanga, a Gabonac u takvim situacijama nikada ne griješi.

Milan – Roma 0:1