Savić i Atletiko produžili čudesan niz

Desetu pobjedu zaredom na svom Vanda Metropolitanu ostvario je Atletiko Madrid.

Kolčonerosi, za koje je cijeli susret odigrao Stefan Savić, savladali su Almeriju 2:1 u 16. kolu La Lige i time potpisali 11. pobjedu u prvenstvu.

Već na startu Antoan Grizman načeo je goste, ali je pogodak poništen zbog ofsajda. Svejedno, Almerija je kapitulirala u 17. minutu, kada se Alvaro Morata oslobodio čuvara, potom i golmana te poslao loptu u mrežu za 1:0 i svoj 22. gol u 2023. godini.

Pet minuta kasnije već je bilo 2:0 – Markus Ljorente je obavio veći dio posla i spojio s golom Anhela Koreu i njegov prvi gol nakon gotovo dva i po mjeseca posta.

Uprkos duplom minusu, Almerija je hrabrije zaigrala u nastavku. Gosti su u 62. minutu uspjeli da smanje rezultat – strijelac je uz dosta sreće (devijaciju) bio Leo Batpistao, upravo bivši igrač Atletika. Potom je sijevalo na obje strane, a Jan Oblak u konačnici spriječio povratak fenjeraša i sačuvao pobjedu madridskog sastava.

Atletiko je u seriji od 22 utakmice bez poraza pred svojim navijačima u svim takmičenjima, uz 20 pobjeda i dva remija. Posljednji tim koji je slavio u njegovom dvorištu bila je Barselone i to 8. januara 0:1, golom Osmana Dembelea. Od tada, pa sve do danas vojska Dijega Simeonea je neosvojiva, a ukoliko sačuvaju niz u sljedeće tri utakmice protiv Lacija, Hetafea i Sevilje zaokružiće godinu dana nesavladivosti.

Sa druge strane, posljednja Almerija je jedini tim bez pobjede, ne samo u La ligi, već i u ligama petice. Ukupno 18 posljednjih utakmica ekipa nije ostvarila prvenstveni trijumf, uz 12 poraza i šest remija. Posljednju pobjedu andaluzijski klub pamti od 20. maja, kada je savladao Majorku (3:0).